Nauka o ruchu drogowym

To wydarzenie upłynęło przedszkolakom na nauce podstawowych zasad i obowiązków pieszego w ruchu drogowym. Dzieci zapoznały się z ważnymi znakami oraz sygnalizatorem świetlnym. W celu zapewnienia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy prowadzić wszelkie działania profilaktyczne mające na celu zminimalizowanie zagrożenia wynikającego z korzystania z dróg przez dzieci. Do takich działań należy właśnie dbanie o prawidłowe przygotowanie przedszkolaków do uczestnictwa w ruchu drogowym poprzez naukę znaków, zasad oraz rozwijanie wyobraźni. Maluchy z chęcią oraz zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Znaki drogowe były przygotowane w formie dużych i wyrazistych obrazków, dzięki czemu wierzymy, że było łatwiejsze do zapamiętania!